Який період діяльності може попастися під податкову перевірку при ліквідації ФОП?
Друзі, сьогодні я хочу відповісти на питання відмови ФОП, які прийняли рішення припинити підприємницьку діяльність шляхом ліквідації.
Воно оформлюється згідно з п.п. 2 п. 11.18 розд.
XI Порядку № 1588 поняттям з обліковим реєстром та підтверджується витягом з нього.
Для припинення господарської діяльності необхідно подати до органу контролю за місцем обліку платника податків заяву (форма № 8-ОПП), дані про яку фіксуються в журналі № 6-ОПП. Державна реєстрація припинення діяльності не виплачує облік фізичної особи у податковій службі як платника податків на діяльність, яка отримувала доходи від підприємницької діяльності (абзац 1 п.п. 6 п. 11.18 розд. XI Порядку № 1588).
відповідно з п.п. 78.1.7 ПКУ документально позапланову діяльність, зокрема, якщо перевірено процедуру припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, або отримано заяву про зняття з обліку платника податків.
🔻Абзацами 1 та 2 п. 102.1 ПКУ визначено, що орган контролю за правом проведення перевірок та самостійно обчислює суму грошових зобов’язань платника податків у разі, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня – відповідно до статей 39 і 392 ПКУ), що настає за останній день. . . . . граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих ДПС.
Якщо в цьому рядку податку не визначено суму грошових зобов'язань:
1). платник оплачується вільним від сплати такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені);
2) спір щодо такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному та судовому порядку.
Аналогічні рядки вибору при ФОП уточнюванні розрахунку до податкової декларації чи уточнюючої декларації.
Строк в 1095 або 2555 днів нараховується з дати їх подання.
🔼Якщо за результатами перевірки виявлено порушення інших вимог податкового законодавства, що не пов'язано з декларуванням податкових зобов'язань платником податків, орган слідкує за слідством з п. 102.2 ПКУ), має право самостійно нараховувати суму штрафних санкцій платнику податків не пізніше 1095 дня з дня вчинення відповідного правопорушення.
🔺Відносно ЄСВ хочу підкреслити, що згідно з ч. 16 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», рядок давності нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованих пені не використовується.