(066) 164 32 87; (068) 923 16 32

(066) 164 32 87; (068) 923 16 32

Роз’яснення щодо використання РРО/ПРРО ФОП 2-4 груп єдиного податку у 2024 році.

Роз’яснення щодо використання РРО/ПРРО ФОП 2-4 груп єдиного податку у 2024 році.

Друзі, ми вже не згадували в дописах, що у 2024 році застосування РРО/ПРРО є обов’язковим для ФОП – платників єдиного податку 2-4 груп, якщо вони забезпечують розрахункові операції за грошовими коштами та/або за безготівковим розрахунком, незалежно від виду. діяльності та обсягу доходу.

Застосування РРО та ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг здійснюється згідно із Законом № 265.

Його дія поширюється на всіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які вважають розрахункові операції в готовній та/або безготівковій формі.

🔼Закон дозволяє не використовувати РРО/ПРРО тільки:

1. ФОП - платникам єдиного податку 1 групи.

2. Суб'єктам господарювання, які зберігають роздрібну торгівлю на території села з використанням РК (розрахункової книжки) та КОРО (Книги обліку розрахункових операцій). Ця норма діє, якщо в торговельному об’єкті не реалізуються підакцизні товари або якщо сільська рада не прийняла рішення про обов’язкове застосування РРО/ПРРО.

3. Суб'єктам господарювання, які складають витрати на реалізацію товарів/послуг незалежно від способу оплати покупцем, що включають у себе реквізити розрахункового рахунку (у форматі IBAN), що відкриваються в установі банку.

Вимкнення встановлені Переліком 1, що затверджено Постановою Кабміну №1336 від 22.08.2000 р.

🔺Хочу нагадати, що п.1 не використовуєте, якщо:

- роздрібна торгівля протягом періоду торговельного об'єкта, де також здійснюється продаж підакцизних товарів;

- ФОП після офлайн торгівлі також онлайн продаж через інтернет;

- сільрадами та та радами територіальних громад прийнято рішення

про обов'язкове застосування на території села РРО/ПРРО форм і умов проведення діяльності, що визначені у п. 1 Постанови № 1336;

- за умови недотримання граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг).

🔺Закон також дозволяє ФОП – платникам єдиного податку 2-4 групи самостійно обирати потребний пункт Переліку та не виставляти РРО та/або ПРРО при здійсненні роздрібної торгівлі медичними та фармацевтичними товарами та наданні медичних та ветеринарних послуг на території села:

1). До досягнення 250 тис грн на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів) згідно п. 7 Переліку;

2). До досягнення 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів) відповідно до п. 1 Переліку.

🔼Якщо у ФОП 2-4 групи об’єктів здійснення торгівлі зареєстровано в місті, то в такому об’єкті РРО/ПРРО діють на загальних підставах.

Made with