Підготовка до перевірки ДПС: послідовність дій ФОП
Друзі, скасування мораторію на перевірки ДПС призвели до того, що тільки ФОП 1 та 2 єдиного податку можуть працювати нормально.
Підприємці 3 та 4 груп, на загальній системі оподаткування мають бути готовими до візиту податківців.
Ознайомтеся з планом перевірок року на 2024 рік, який прийнято наприкінці 2023 року.
Якщо ви знайшли себе у ньому, слід підготуватися до візиту контролерів.
🔺ФОП, що рахує доходи та витрати самостійно, ризикують більше для інших. Коли облік веде професійний бухгалтер, шанси провести перевірку без нарахувань та штрафів досить високо.
Якщо ви знайшли себе в списку на перевірку, скористайтеся послугами досвідченого бухгалтера.
Хай він перевірить первинну документацію та базу оподаткування за період, що вказано в наказі на перевірку.
Завчасно проведений аудит допоможе суттєво зменшити ризик штрафів.
🔼На що слід звернути увагу під час підготовки до перевірки:
1. Проаналізуйте наказ про проведення документальної перевірки. З ним можна зробити висновки про те, які питання цікавлять податківців найбільше, краще підготуватися до візиту.
2. Зробити так, щоб у кожному договорі, акті виконання робіт, накладної були заповнені всі суттєві розділи, а суть документа була конкретизована. Наприклад, не просто «надання консультативних послуг», а з розшифровкою – які, в якому питанні, навіщо.
3. Перевірте, щоб була вся первинна документація, яка підтверджує отримання доходів та витрат, була в наявності, правильно оформлена, підписана тощо.
4. Якщо серед контрагентів є високорізові, слідити кожен папірець, що є від нього в бухгалтерії. Не залишайте податкову можливість визнати документи нікчемними, а угоду – фіктивною чи безтоварною.
5. Перевірте документи про виробництво товарів та право власності на них за період 1095 днів до початку перевірки. Пам’ятайте, що перебіг цього терміну припинення на час COVID-карантину (з 12 березня 2020 року) та воєнного стану.
🔻Посадові особи ДПС зобов’язані надати документи – копію наказу прокуратури, посвідчення, направлення на перевірку з перевіркою мети та виду, дату початку та завершення, номер та дату наказу.
Невиїзна перевірка після надсилання повідомлення.
За відсутністю документів чи помилках у них ФОП має право відмовитися від доступу до об’єкта зі складанням акта у вільній формі.
🔽Чого не потрібно робити під часки:
- давати документи, які не просять та які не пов'язані з призначенням перевірки;
- залишати контролерів без перегляду під час роботи з оригіналами документів, тому зробити краще для них копії, що завірені печаткою чи підписом;
- давати згоду на проведення інвентаризації, якщо у податківців немає постанови про це.
Друзі, зберігайте допис, діліться колегами, поставте вподобайки. 💚