(066) 164 32 87; (068) 923 16 32

(066) 164 32 87; (068) 923 16 32

Об'єднаний звіт: як його заповнити без помилок

Об'єднаний звіт: як його заповнити без помилок


Друзі, хочу звернути вашу увагу на питання, які вимагають у ФОП та бухгалтерів під час подання Податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на платню податків – фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого єдиного внеску» (наказ Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773).

🔺Слід пам'ятати, що звіт може мати різний статус:

  1. «Звітний» – видається за звітний (податковий) період перший раз і після проходження контролю залишається чинним до подання розрахунку за наступний період;
  2. «Звітний новий» – може бути подано після звітного до закінчення граничного терміну подання звітності, якщо у звітному була виявлена ​​помилка, яку потрібно виправити.  
  3. «Уточнюючий» розрахунок видається після закінчення граничного строку подання на відповідний звітний (податковий) період з даними про уточнення в сумі нарахованого податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного внеску та/або реквізитів. Він виправляє допущені помилки, що виявлено після завершення графічного терміну подання звітності;
  4. «Довідковий» – надається платником єдиного внеску з типом «Звітний», у додатках якого є інформація щодо призначення пенсії застрахованим особам або матеріального забезпечення, страхових виплат.

🔻Додаток 1 до Розрахунку «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» призначений для щоквартального формування платниками єдиного внеску відомостей про кожну застраховану особу. У додатку відображають суму нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) у розрізі місяців звітного кварталу. 

🔼ВАЖЛИВО:

  1. Додаток не подається, якщо у звітному кварталі страхувальник не мав найбільших працівників та не нараховував доходи у вигляді зарплати. 
  2. Відомості формуються за кодами категорій застрахованих осіб.
  3. Внесення від'ємних значень можливо тільки для:

 – суму перерахунку у зв'язку зі зробленими уточненнями нарахувань;

– сторнування відпускних, допомога з тимчасової непрацездатності та допомога у зв’язку з вагітністю та пологами.

 – сторнування суми, нарахованих платниками єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування – фізичними особами – підприємцями, які належать до другої та третьої групи платників єдиного податку, а також юридичними особами, які належать до третьої групи платників єдиного податку, у період дії воєнного стану. , для категорій застрахованих осіб 29, 36, 37, 39, 42-45, 47, 50, 66, 75-78 (додаток 1 до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на нарахування платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

🔺Донарахування за попередній податковий період відображають у додатку 1 у складі доходів за місяць, коли його зроблено.

🔻Два і більше записів по одній застрахованій особі в додатку 1 Податкового розрахунку можуть бути зроблені, якщо в поточному звітному періоді були нараховані виплати за минулі, поточні та майбутні періоди у зв'язку з відпустками, з наданням матдопомоги, оплати вимушеного регламенту за рішенням суду тощо .

🔽 Заповнювати графу 13 «кількість календарних днів перебування у трудових / цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця» додатку 1 слід один раз для кожної застрахованої особи.

🔼͐ У графі 22 ознака «неповний робочий час» додатку 1 Податкового розрахунку проставляється у випадку, якщо особа працює:

– неповний робочий день;

– неповний робочий тиждень;

– зі з’єднанням неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня – 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

🔽У графі 25 «Ознака (0, 1)» Додатку 1 відображатися знак «0», якщо рядок потрібно ввести, чи знак «1», якщо рядок потрібно виключити. Графа заповнюється лише для документа «Звітного нового» та «Уточню».

🔺У Додатку 1 до Розрахунку додано нову графу 26 «Ознака наявності трудового договору з нефіксованим робочим часом (1 — так, 0 — ні). Таку ознаку роботодавця встановлюють відповідно до статті 21-1 глави ІІІ КЗпП:

  1.  ознаку «1» проставляють у разі, якщо працівник виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом;
  2.  ознака «0» — якщо до працівника не застосовується умова статті 211 глави ІІІ КЗпП.

🔼Формувати звіт слід за нормами Порядку заповнення страхувальником Податкового розрахунку. Помітки у звітності приводять до того, що інформація зі звіту не буде завантажена до Реєстру застрахованих осіб.

🔻Додаток 5 до додаткового розрахунку. Його страхувальники мають давати, якщо:

  1. або розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір, крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем) із застрахованою особою;
  2. укладено або розірвано трудовий договір із застрахованою особою, яка звільнилася;
  3. особу переміщено з одного структурного підрозділу до іншого, переведено на іншу постійну посаду або роботу в тому самому платнику єдиного внеску або призначено на нову посаду.
  4. особа, яка вперше вступила на військову службу або припинила проходження військової служби в порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби;
  5. особи надано відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами;
  6. особи надано відпустку по догляду за дитиною до досягнення нового трирічного або шестирічного віку;

У звітному кварталі не було жодної події зі списку? Тоді додаток 5 не подається. Причини звільнення в Д5 мають відповідати формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону. Особа звільнилася та потім знову влаштувалася до вас на роботу. Й все це в одному періоді? Тоді на неї мають бути внесено два записи в додатку 5. 

Бачите, як складно все це? Тому якщо вам потрібна допомога досвідченого бухгалтера для ФОП, звертайтесь. Збережіть цей допис, бо скоро вже закінчується 1 квартал і він вам знадобиться. 

Made with