ФОП отримує доходи від кількох видів діяльності на різні бізнес-рахунки: як платити податки
Друзі, в законодавстві немає вказівок про те, що ФОП може займатися лише одним видом діяльності, наприклад, роздрібною торгівлею й усіма.
Він може розвивати бізнес у кількох напрямках, отримувати кошти на розрахункові рахунки в кількох банках у національній та іноземній валютах.
Як же він повинен сплачувати податки?
🔺Якщо всі доходи він отримує від зареєстрованих КВЕД, а ліміт на рік не перевищує встановлену суму, він виплачує єдиний його податок за ставкою відповідно до групи ЄП, до якої належить.
Детальніше про це в таблиці ⬇️
🔻Оскільки сума податку ФОП на 1 та 2 групах зафіксована, на обсяг отриманого доходу (якщо у нього не встановлений ліміт на рік) не впливає на його розмір. Незалежно від суми, що ФОП отримав на всі свої бізнес-рахунки, за 2024 рік підприємець має сплатити:
- на: 1 групі 3633,60 грн (302,80 грн х 12 місяців);
- на 2 групі 17040,00 грн (1420,00 грн х 12 місяців).
🔼ФОП на 3 групі зобов'язань підраховувати всі доходи, що отримані на банківські рахунки від усіх видів діяльності. Якщо він отримує дохід в іноземній валюті, їх потрібно перевести в гривню за курсом Нацбанку України на дату отримання на банківський рахунок. Після цього обчислюється єдиний податок – 5 або 3% від доходу.
🔽Все вищенаведене вимагає відрахування доходів ФОП 3 групи за КВЕД, які відображені у звітності платника єдиного податку. Якщо ФОП отримує у звітному кварталі доходи від інших видів діяльності, вони нараховуються за ставкою 15%. За цією ставкою складають суми доходів, що перевищують встановлений ліміт (у 2024 році – 8 285 700 грн).
Як бачите, нічого складного. Але впродовж року ФОП усіх груп ЄП слід уважно контролювати обсяги отриманих доходів підсумком, що наростає, та порівнювати їх зі встановленими лімітами.